Výměna motorového oleje Praha 8

Pravidelná výměna motorových olejů patří k velmi důležitým činnostem, které jsou nezbytné pro správné fungování našich automobilů. Všeobecně se doporučuje vyměnit motorový olej alespoň jednou za rok. Dbejte na výběr opravdu kvalitního motorového oleje. Zapomínat byste neměli ani kontrolovat hladinu motorového oleje a to alespoň jednou měsíčně. Výměnu motorového oleje Praha 8 můžete nechat na profesionálech. V Pneu Mráček vám vyměníme váš motorový olej v bleskovém čase. Používáme pouze kvalitní a prověřené motorové oleje značky Castrol nebo Mobil.

obrázek

Výměna motorových olejů na počkání Praha 8

Objednávejte se na tel.: 283 840 053

Aby mohl váš motor správně fungovat, musíte používat kvalitní motorový olej. Díky němu bude vaše auto šlapat jako hodinky. Už jste objednali svůj vůz na výměnu motorového oleje Praha 8? My nabízíme výměnu motorových olejů na počkání v Praze 8. Pracujeme rychle a efektivně. Kvalitní motorový olej chrání motor před opotřebením, korozí a udržuje jej v čistotě. Když svěříte výměnu motorového oleje Pneu Mráček, nemusíte se o nic starat. Stačí přistavit váš vůz a za pár minut můžete zase odjet. Pneu Mráček nabízí kromě výměny motorového oleje na počkání Praha také další služby – výměnu pneumatik, vulkanizaci, opravu alu disků, atd.

Používáme motorové oleje CASTROL , MOBIL

Proč můj vůz potřebuje motorový olej?

Motorový olej:

  • chrání motor před opotřebením při studeném startu,
  • chrání motor před korozí,
  • chrání motor před přehřátím tím, že jej ochlazuje,
  • udržuje motor v čistotě.

Jak často mám nechat vyměnit olej?

Interval pro výměnu oleje zjistíte nejsnáze v příručce k vozidlu. Ideální interval výměny oleje uváděný výrobci vychází z technických vlastností oleje a charakteristik motoru.

U vozidel vyrobených před rokem 2000 doporučujeme měnit olej každých 7500 – 10 000 km. U vozidel vyrobených po roce 2000 může být interval pro výměnu oleje delší, od 10 000 do 15 000 km.

Bez ohledu na druh vozidla doporučujeme měnit olej alespoň jednou ročně, aby byla zajištěna hospodárnost a optimální výkon motoru.

Jestliže však často jezdíte na krátké vzdálenosti, doporučujeme olej měnit častěji.

Jak často mám nechat vyměnit olejové filtry?

  • U vozidel vyrobených před rokem 2000 doporučujeme měnit olejový filtr každých 7500 – 15 000 km.
  • U vozidel vyrobených po roce 2000 měňte olejový filtr každých 15 000 až 30 000 km.
  • Dodržujte pokyny uvedené v příručce k vozidlu (od výrobce).

Filtr se doporučuje měnit při každé výměně oleje.

Jak často mám kontrolovat hladinu oleje?

Hladinu oleje doporučujeme kontrolovat nejméně jednou měsíčně nebo každých 1000 km.

Jak mám zvolit vhodný olej pro svůj vůz?

V příručce k vozidlu je uveden typ motorového oleje, který váš motor potřebuje. V případě potřeby vám ochotně pomohou zaměstnanci servisu PNEUMRÁČEK.

Mohu míchat různé značky oleje?

Ano. Oleje, které splňují mezinárodní normy, lze míchat. Dbejte na dodržování minimální kvality požadované výrobcem.

Co znamená označení na balení oleje?

Zkratky udávají důležité informace o druhu a kvalitě oleje. Zde je příklad:

CASTROL EDGE SAE 5W-30

SAE je Society of Automotive Engineers (Společnost automobilových konstruktérů). Tato organizace klasifikuje oleje podle viskozity. Existuje šest druhů zimního a pět druhů letního oleje. Písmeno W označuje zimu (winter). Čím nižší je číslo před písmenem W, tím je olej za nízkých teplot řidší. To obecně řečeno usnadňuje nastartování motoru za nízké teploty, ovšem moderní oleje lze použít pro obě roční období. Číslo za olejem je údaj o hustotě oleje při zahřátém motoru, což je důležité v létě. Zpravidla lze říci, že čím vyšší je číslo SAE, tím je hustota nebo viskozita oleje vyšší.

time: 0.52961301803589