Dezinfekce, čištění a doplnění klimatizace Praha

Dezinfekce, čištění a doplnění klimatizace v autě vyřídíte v pneuservis Mráček v Praze na počkání…

Proč si nechat servisovat klimatizaci v PneuMráček

již 30 let na trhu

špičkové vybavení

prvotřídní kvalita služeb

dobrá káva i wi‑fi

Pneuservis - Mráček na Praze 8 plní, čistí a dezinfikuje autoklimatizace na počkání a bez objednání. Plně automatickým přístrojem odsajeme staré chladivo, čímž systém zbavíme mechanických nečistot a vlhkosti. Během čištění klimatizace provedeme důkladnou vakuaci, která slouží ke kontrole těsnosti a zbavení se případných zbytků vlhkosti systému.

Nakonec doplníme olej PAG, který je v systému rozptýlen v chladícím médiu a slouží k mazání kompresoru. Na přání je možné doplnit i kontrastní látku pro určení zdroje případného úniku chladiva klimatizace.

Čištění a doplnění klimatizace v Praze na počkání

Odborný tým pracovníků našeho pneuservisu provádí servis autoklimatizace včetně kompletní dezinfekce klimatizace. Kompletní servis autoklimatizace provádíme na přístroji s databází všech vozidel, který provede diagnostiku vozidla a jeho stavu, těsnost systému chlazení, doplnění chladícího media, doplnění oleje, výstupní protokol o stavu doplněného média. Veškeré opravy a doplnění klimatizace provádíme na počkání.

Běžné závady autoklimatizace

  • Přirozený únik chladícího média snižuje účinek chlazení klimatizace.
  • Voda a nečistoty usazené v systému chlazení zatěžují funkčnost klimatizace a následně mohou způsobit poruchu klimatizace.
  • Kompresor klimatizace potřebuje pravidelnou kontrolu, výměnu oleje a precizní servis.
  • V systému klimatizace se vytvářejí bakterie a plísně, které jsou zdraví škodlivé a vytvářejí nepříjemný zápach, proto provádíme desinfekci klimatizace.

Desinfekce klimatizace

Ultrazvukové čistění klimatizace je kompletní čistící koncept pro všechny druhy autoklimatizací. Během desinfekce autoklimatizace dojde k odstranění: mastnoty, nikotinu, pylu z výparníku a celého systému. Včasná desinfekce klimatizace omezuje alergické reakce. Kapalná desinfekční směs zanechává po aplikaci ve voze svěží vůni. Je netoxická, nedráždivá, nehořlavá.

PneuMracek.cz

Jak správně používat klimatizaci?

Teplota v interiéru vozu by neměla být odlišná o více než 5 °C oproti venkovní teplotě. Vyšší rozdíly nejsou zdravé pro váš organismus a mohou způsobit zdravotní komplikace. Po každé jízdě navíc z vozu odkapává pár minut tzv. kondenzát (kondenzovaná voda). Jedná se o žádoucí jev, nikoli o závadu.

Certifikace plnění klimatizace

Od 4. 7. 2010 musí být všichni automechanici, kteří provádí servis klimatizací, proškoleni podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.842/2006. Naši pracovníci jsou řádně proškolení a disponují certifikátem o absolvování předepsaného školení.

Obecně doporučujeme minimálně jednou ročně servis autoklimatizace a desinfekci systému.

PneuMracek.cz