Jak pečovat o ALU disky

Jak správně pečovat o alu disky?

Pro kola z lehkých slitin byly vyvinuty speciální čistící prostředky, proto se je nepokoušejte vyčistit běžně dostupnými prostředky. V žádném případě se nesmí použít agresivní chemikálie, abrazivní látky apod., ty mohou silně poškodit vzhled kola.

Nejlepší péči svým alu disků dopřejete při profesionálním čištění a leštění v našem pneuservisu na Praze 8.

ALU disky pro zimní použití?

Předem je nutné upozornit, že žádné kolo se nevyrábí výlučně pro zimní použití. Vhodnost použití v zimě (odolnost proti soli a štěrku) vyplývá z kvality a tloušťky bezbarvého laku. Zde se použivá zvláštní vysoce kvalitní lak, který byl vyvinut speciálně pro zatížení v zimním provozu.

Platí, že je nutné najít optimální kompromis mezi tloušťkou vrstvy a pružností laku. Je zde více nenormovaných variant, jak tyto vlastnosti testovat. Nejtvrdší zkouškou je jistě pádová zkouška Jaguaru. Ze 4 metrové výšky se nechá spadnout na ráfek přes rouru šroubová matice rozměru M8, přičemž po úderu se nesmí lak roztříštít.

Ochrana proti soli

Všechná kola by měla bezpečně obstát v testu v mlhové solné komoře. V této zkoušce se udělá rýha do laku kola a v umělohmotném kontejneru se kolo postřikuje cca. 300 hodin roztokem kyseliny. Tato zkouška prokáže kvalitu a odolnost laku. Pokud bezbarvý nebo stříbrný lak vykazuje kvalitativní chyby, pak na styčných místech takzvaně „vykvete“.