Dezinfekce, čištění a doplnění klimatizace Praha

Pneuservis - Mráček v Praze 8 plní autoklimatizace na počkáníbez objednání. Plně automatickým přístrojem odsajeme staré chladivo, čímž systém zbavíme mechanických nečistot a vlhkosti. Během čištění klimatizace provedeme důkladnou vakuaci, která slouží ke kontrole těsnosti a zbavení případných zbytků vlhkosti systému. Nakonec doplníme olej PAG, který je v systému rozptýlen v chladícím médiu a slouží k mazání kompresoru. Na přání je možné doplnit i kontrastní látku pro určení zdroje případného úniku chladiva klimatizace

Čištění a doplnění klimatizace v Praze na počkání

Odborný tým pracovníků našeho pneuservisu provádí servis autoklimatizace včetně kompletní dezinfekce klimatizace. Kompletní servis autoklimatizace provádíme na přístroji s databází všech vozidel, který provede diagnostiku vozidla, stavající stav, těsnost systému chlazení, doplnění chladícího media, doplnění oleje, výstupní protokol o stavu doplněného media. Veškeré opravy a doplnění klimatizace provádíme na počkání.

Běžné závady autoklimatizace

  • Přirozený únik chladícího media - až 10 procent ročně
    snižuje účinek chlazení klimatizace.
  • Voda a nečistoty usazené v systému chlazení zatěžují funkčnost klimatizace
    a nádledně mohou způsobit poruchu klimatizace ve vašem automobilu.
  • Kompresor klimatizace potřebuje pravidelnou kontrolu a výměnu oleje a precizní servis.
  • V systému klimatizace se vytvářejí bakterie a plísně, které jsou zdraví
    škodlivé a vytvářejí nepříjemný zápach, proto provádíme desinfekci klimatizace.

Desinfekce klimatizace

Ultrazvukové čistění klimatizace je uplný čistící koncept pro všechny druhy autoklimatizací. Tento proces je založený na čistící kapalné směsi.
Během desinfekce autoklimatizace dojde k odstranění: mastnoty, nikotinu, pylu z výparníku a celého systému.
Při procesu čištění klimatizace dojde k desinfekci, zničení mikrobů, plísní a bakterií. Včasná desinfekce klimatizace omezuje alergické reakce.
Kapalná desinfekční směs zanechává po aplikaci ve voze svěží vůni. Je netoxická, nedráždivá, nehořlavá.

Jak poznat, jestli klimatizace funguje?

Pokud si nejste jisti, jestli vaše klimatizace funguje správně, přijeďte k nám na bezplatný test. Nebo zkuste provést sami pár základních kroků. Zapněte klimatizaci na maximum, čekejte 5 minut a pak změřte teplotu na výstupu z výdechů ventilace přístrojové desky. Při venkovní teplotě v rozmezí 20 až 30°C, by se teplota vzduchu z výdechů ventilace auta měla pohybovat permanentně mezi 5 až 10°C. Pokud nemáte po ruce teploměr, přiložte ruku k ventilaci. Měli byste cítit velmi silný, až nepříjemný chlad. Pokud je vzduch jen lehce chladný nebo dokonce teplý, pravděpodobně bude potřeba doplnit chladivo klimatizace, případně provést kontrolu těsnosti okruhu klimatizace nebo funkčnosti celé soustavy.

Jak správně používat klimatizaci

Teplota v interieru vozu by neměla být odlišná více než 5°C oproti venkovní teplotě. Vyšší rozdíly nejsou zdravé pro váš organismus a občas způsobují komplikace. Po každé jízdě navíc z vozu odkapává pár minut tzv. kondenzát (kondenzovaná voda). Jedná se o žádoucí jev, nikoli o závadu.

Certifikace plnění klimatizace

Od 4. 7. 2010 musí být všichni automechanici, kteří provádí servis klimatizací, proškoleni podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.842/2006. Naši pracovníci jsou řádně proškolení a schopni se prokázat certifikátem o absolvování předepsaného školeníPrevence

Doporučujeme minimálně jednou ročně servis Vaší autoklimatizace a desinfekce systému.

Servis autoklimatizace již od  4,kč   1g náplně R134A + 1000,KČ DIAGNOSTIKA  CHLADIVO r134a

Servis autoklimatizace  nové chladivo   6,kč 1 gram.   + 1000,kč  diagnostika

desinfekce autoklimatizace   1000,- Kč

Vše provádíme na počkání

time: 0.59551692008972